Atrakcje w okolicy

Kacwin jest wioską położoną na malowniczych terenach Spisza tuż przy granicy ze Słowacją, co czyni go bardzo atrakcyjnym dla turystów z Polski i nie tylko.
W odległości ok. 5 km od Kacwina – w Niedzicy – znajduje się przejście graniczne ze Słowacją, przez które można dojechać (w niecałą godzinę) do Vrbova, gdzie znajduje się kompleks tanich basenów na bazie źródeł siarkowej wody termalnej.

Zimą po polskiej stronie granicy – tuż przy przejściu – funkcjonują wyciągi narciarskie. O tej porze roku istnieje również możliwość zorganizowania kuligu kończącego się ogniskiem!
W podobnej odległości (5 km) jest również bardzo dobrze zachowany zamek w Niedzicy, a także zapora wodna na Dunajcu. Nad zalewem powstałym po wybudowaniu tamy jest bardzo dobrze rozwinięta baza turystyczna. Można popływać kajakiem, rowerkiem wodnym, a także odbyć rejs na Białej Damie – statku, który pływa po wodach zalewu. Po drugiej stronie zbiornika wodnego znajdują się wspaniałe ruiny zamku w Czorsztynie.

Do pobliskich Sromowiec można udać się na spływ Przełomem Dunajca, co dostarcza niezapomnianych wrażeń.
Dlatego właśnie, jak również z powodu ludzi, którzy zamieszkują te tereny, a którzy jak przystało na górali są bezpośredni i życzliwi, chciałbym zaprosić każdego, kto odwiedził moją stronę, do przyjazdu w nasze rejony. Gwarantuję, że dostarczy Wam to niezapomnianych przeżyć, pozwoli uciec od zgiełku świata i odpocząć. Z pewnością zechcecie wrócić w nasze przyjazne strony!

– Andrzej Zązel

Źródła informacji
  • R. Humphreys „Czechy i Słowacja – praktyczny przewodnik”
  • S. Figiel „Polski Spisz”
  • A. Czarnecka, Z. Kruczek, S. Rypuszyński „Województwo nowosądeckie – vademecum turystyczne”